czwartek, 31 października 2013

HALLOWEEN

Co to jest Halloween ?
Halloween, Hallowe’en – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach ZjednoczonychKanadzieIrlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością[1]. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.
Głównym symbolem święta jest święcąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne symbole to duchy, wampiry, czarownice, trupie czaszki itp. 
Definicja Halloween Wikipedia 


JAK ZROBIĆ HALLOWEEN'OWĄ DEKORACJĘ - LAMPION Z DYNI 

WYDAJE SIĘ DZIECINNIE PROSTE, JEDNAK TRZEBA ZAREZERWOWAĆ TROSZKĘ CZASU (W ZALEŻNOŚCI OD WIELKOŚCI DYNI), ENERGII (TROSZKĘ SIŁY TRZEBA WŁOŻYĆ BY WYSKROBAĆ MIĄŻSZ), POTRZEBNE BĘDĄ NARZĘDZIA (OSTRY NÓŻ, ŁYŻKA, MISKA ), NALEŻY PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA MAŁY BAŁAGAN! MIŁEJ ZABAWY :)

DZIECINNIE PROSTE!Mała podpowiedź :

  • przygotuj 2 miski do jednej wrzucaj pestki do większej miąższ który później wykorzystasz np. do ugotowania pysznej zupy z dyni!
  • Do środka włóż świeczuszki podgrzewacze lub jeżeli dynie wystawiasz na zewnątrz możesz użyć wkładu olejowego (do lampionów cmentarnych) (olejowe wydzielają mniej dymu)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz